toptraining.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Czym jest logistyka kontraktowa i jakie korzyści niesie dla firm?

Czym jest logistyka kontraktowa i jakie korzyści niesie dla firm?

Prowadzisz sklep internetowy lub dopiero planujesz go założyć? Chcesz oszczędzić sobie wielu ewentualnych problemów i skupić się na rozwoju swojego biznesu? Koniecznie dowiedz się, czym jest logistyka kontraktowa i czy będzie to rozwiązanie dobre dla Ciebie!

Na czym polega logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to, jak sama nazwa wskazuje, zawarcie kontraktu między właścicielem sklepu internetowego a firmą, która wykona za niego szereg czynności związanych z prowadzeniem biznesu. Wśród nich wyróżnia się m.in. wysyłkę i transport towarów, co sprawia, że rozwiązanie takie będzie oszczędzało wiele czasu i środków. Operator, który może zająć się zarówno dostawami, jak i magazynowaniem oraz dostarczaniem produktów to innowacyjne rozwiązanie, które upraszcza życie wielu firmom. Przekonajmy się, jakie rodzaje logistyki kontraktowej możemy wyróżnić!

Jak może wyglądać logistyka kontraktowa?

Obecnie wyróżniamy trzy główne gałęzie logistyki kontraktowej. Są to:

  • dropshipping – w tym przypadku firma oferująca usługi logistyki kontraktowej będzie miała za zadanie pozyskanie potrzebnego dla danego sklepu towaru, jak również jego magazynowanie oraz wysyłanie do odbiorców, a dodatkowo dostawcy produktów płaci się za towary dopiero w momencie, gdy zostaną już one dostarczone do odbiorcy;

  • cross-docking – nowoczesne rozwiązanie, w którym nie ma potrzeby magazynowania towarów, lecz są one dostarczane bezpośrednio od dostawcy do odbiorcy, dzięki czemu unikane jest kosztochłonne magazynowanie;

  • fulfillment – najbardziej zaawansowany model logistyki kontraktowej, gdzie produkty sprzedawane przez sklep internetowy są w całości obsługiwane przez zewnętrzną firmę. Oznacza to, że operator może dowolnie zarządzać tymi produktami, a dodatkowo wspierać klienta w zakresie księgowości.

Dlaczego warto postawić na logistykę kontraktową?

Jak widać, logistyka kontraktowa to świetne rozwiązanie dla wielu dużych sklepów internetowych. Dzieje się tak dlatego, że powierzenie części działalności firmie innemu operatorowi pozwala na zaoszczędzenie wielu środków. Sklep nie musi już samodzielnie znajdować odpowiedniego magazynu do składowania produktów, jak również nie ma konieczności samodzielnego pakowania i wysyłania zamówień. Dzięki temu oszczędza się nie tylko środki na wynajem, lecz również pieniądze, które wydałoby się na pensje dla większej liczby pracowników. Podczas korzystania z logistyki kontraktowej, takiej jak ta proponowana przez firmę 3LP koszty będą zdecydowanie niższe, a zadowolenie – znacznie większe.

Udostępnij