toptraining.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Platformy cyfrowe w kontekście zdalnego zarządzania apartamentami

Platformy cyfrowe w kontekście zdalnego zarządzania apartamentami

Jak sprawnie zarządzać posiadaną nieruchomością turystyczną? Okazuje się, że rozwiązaniem tego problemu może być – jak w wielu analogicznych sytuacjach – Internet. Sprawdźmy zatem co zrobić, aby zarządzać swoim obiektem tak, by przyniósł on realny dochód pasywny.

Obiekt turystyczny i co dalej?

Jeśli posiadasz obiekt turystyczny, który ma Ci przynieść realny dochód, to możesz zarządzać nim na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz to robić samodzielnie poprzez jego promocję, sprzątanie, wyposażenie (np. w środki higieny) i prowadzenie rejestracji. Niestety, jest to rozwiązanie, które wymaga od Ciebie stałego przebywania na miejscu lub – jeśli zachodzi taka potrzeba – codziennego dojeżdżania do obiektu i ponoszenia z tego tytułu kosztów.

Alternatywnym rozwiązaniem jest obsługa apartamentów na wynajem przez firmy zewnętrzne. Oznacza to, że obsługę Twojej nieruchomości realizuje firma zewnętrzna, a Ty nie musisz z tego tytułu ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Jak wygląda zarządzanie obiektem przez firmę zewnętrzną?

Z punktu widzenia posiadacza obiektu wypoczynkowego (a także jego klientów) zarządzanie wynajmem apartamentów jest bardzo proste. Usługę świadczy się głównie przez Internet. Firma, która ją realizuje, skupia się przede wszystkim na:

  • prowadzeniu serwisu (lub serwisów) umożliwiających zarządzaniem rezerwacjami,

  • sprzątaniu obiektu,

  • wyposażeniu go w niezbędne wyposażenie higieniczne,

  • promowaniu obiektu w Internecie i poza nim,

  • wprowadzaniu nowych funkcjonalności itd.

Zarządzanie obiektem z punktu widzenia gości

Podobnie wygląda to w przypadku osób wynajmujących pokój. Mają one dostęp do kompleksowego narzędzia, za pomocą którego można zarezerwować pokój, odwołać rezerwację, zamówić usługę dodatkową (np. sprzątanie w trakcie pobytu), przedłużyć rezerwację lub umówić termin opróżnienia pokoju.

Co ciekawe, dostęp do ww. usług jest możliwy za pomocą responsywnej strony WWW. Oznacza to, że goście mogą zarządzać swoją rezerwacją z poziomu smartfona.

Korzyści związane z zarządzaniem apartamentami przez firmę zewnętrzną

Firmą, która profesjonalnie zajmuje się obsługą apartamentów na wynajem jest Apart4You. Dzięki niej:

  • nie ma potrzeby prowadzenia „fizycznej” recepcji, co przekłada się na obniżenie kosztów,

  • proces zarządzania rezerwacjami odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany,

  • posiadacz obiektu może z niego skorzystać w dowolnym momencie.

Reasumując, e-zarządzanie apartamentami i pokojami na wynajem niesie ze sobą szereg korzyści, dzięki którym można jeszcze efektywniej korzystać z walorów danego obiektu.

Udostępnij