toptraining.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Jakie technologie druku są wykorzystywane do produkcji etykiet samoprzylepnych?

Jakie technologie druku są wykorzystywane do produkcji etykiet samoprzylepnych?

Etykieta samoprzylepna to ważny element produktu, który ma duże znaczenie wizerunkowe. Jej szata graficzna ma ogromny wpływ na powodzenie kampanii marketingowej i wypromowanie produktu na rynku. Aby zwiększyć zainteresowanie klientów, przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach. Do jednym z istotnych aspektów należy wybór technologii druku. Powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta i specyfiki jego zlecenia. Jakie technologie druku proponują producenci etykiet? Poznaj najpopularniejsze rozwiązania.

Dlaczego wybór technologii druku jest ważny?

Naklejka samoprzylepna powinna przyciągać uwagę konsumenta i wyróżniać się na tle innych, konkurencyjnych produktów. Aby idealnie spełniała swoje zadanie, musi kusić atrakcyjną szatą graficzną, która już z daleka przyciąga wzrok. Właśnie dlatego tak ważny jest dokładnie przemyślany i zrealizowany projekt. Technologia druku powinna być dopasowana do kształtu opakowania i rodzaju produktu oraz wielkości nakładów.

Wybór technologii druku jest bardzo ważny. Przedsiębiorca musi zdecydować jaki budżet przeznaczy na realizację projektu, jaki nakład go interesuje i jaki będzie czas realizacji zlecenia. Technika druku musi zapewniać trwałość etykiety, odporność na uszkodzenia, ścieranie i inne niekorzystne czynniki.

Jakie technologie wykorzystuje producent etykiet samoprzylepnych?

Do druku etykiet samoprzylepnych wykorzystuje się trzy techniki druku:

  • druk cyfrowy,
  • druk offsetowy,
  • druk fleksograficzny.

Druk cyfrowy

W przypadku małych serii doskonale się sprawdzi druk cyfrowy. To propozycja idealna dla małych i średnich firm, które produkują wyroby w niewielkich ilościach, np. napoje z krótkim terminem przydatności do spożycia. Druk cyfrowy jest stosunkowo tani, szybki w realizacji i pozwala na modyfikację i personalizację wydruku.

Druk offsetowy

Offset jest techniką druku płaskiego, którą stosuje się do dużych ilości odbitek, ponad 1000 ilości sztuk. Ta technologia jest idealna do druku zdjęć i wartościowych grafik, takich jak plakaty, mapy czy wielobarwne katalogi, ponieważ bardzo dobrze odwzorowuje kolory. Przy tej technice można wykorzystać uszlachetnianie, takie jak lakier czy złocenie.

Druk fleksograficzny

Druk fleksograficzny wykorzystuje się do realizacji zleceń wysokonakładowych. Technologia ta daje spore możliwości zdobnicze. Druk można uszlachetniać na wiele sposobów i stosować go nawet na wymagającym podłożu, takim jak folia metalizowana.

Etykiety samoprzylepne od producenta

Etidruk Etykiety.pl oferuje wysokiej jakości naklejki samoprzylepne, wykonane wszystkimi rodzajami druku i na rozmaitych podłożach, takich jak m.in. papier, karton, folia. Producent wykonuje nietuzinkowe etykiety, które wyróżniają się na tle konkurencji.

Udostępnij